İdeaas Bilgisayar, 2006 yılında, Türkiye genelindeki bilişim firmalarına, kişisel bilgisayar ve bilisayar parçaları, çevre birimleri, tüketim malzemeleri, ağ ürünleri, yazılım ürünleri ve tüketici elektroniği ürünlerinin üretimini, satış pazarlamasını ve lojistiğini yapmak üzere kurulmuş bir dağıtım şirketidir.

Bilişim teknolojileri, güvenlik, tüketici elektroniği ve mobil iletişim iş dallarında uluslararası markaların ürünlerini, Türk kullanıcısının hizmetine sunan tedarik zinciri içerisinde, üretici ile satış kanalı arasında köprü vazifesi gören "dağıtıcı" esasında çalışan bir teknoloji firmasıdır. Kurulduğu yıldan itibaren sürekli devam ettiği altyapı yatırımları ile ülkemizin konusunda lider kurumlarındandır. 

Kendini uluslararası pazarlarda yüksek teknolojisi ve üstün kalitesi ile ispatlamış markaların ürünlerini, ülkemizdeki değer katan çözüm ortakları, bilgisayar satış kanalı, perakende zincirler ve elektronik ticaret firmaları yoluyla kurumlara ve tüketicilere eriştirir.

İdeaas, yüzlerce marka ve binlerce seçenek arasından 7'den 70'e herkesin kendisine uygun bir seçeneği bulabileceği bir adres olmanın yanında, tüketiciye; seçtiği ürünle sadece teknoloji değil, en ekonomik fiyat, en hızlı teknik servis hizmeti ve en uzun satış garantisi gibi avantajlar sunan bir markadır. Misyonumuz bu şekilde devamlılığını sağlamaktadır.